Month: Mayıs 2013

İlk ve Ortaokulda İngilizce Ders Saatlerinde Değişiklik Yapıldı

MEB bu hafta yayınladığı bir genelgeyle İlkokul ve Ortaokullarda okutulan haftalık ders saatleriyle ilgili değişikliğe gitti. Bu değişiklik 2013-2014 eğitim öğretim yılından itibaren geçerli olacak. Bu sene 5. ve 6. sınıflardan başlayacak değişiklik kademeli olarak uygulamaya konulacak. Bu düzenlemeden özellikle İngilizce Öğretmenleri ve Bilişim Teknolojileri öğretmenleri etkilenecek.

Continue reading

İngilizce Öğrenmeli miyiz? Neden Öğrenmeliyiz

Bir Yabancı Dil veya İngilizce Öğrenmeli miyiz? Neden Öğrenmeliyiz?

Birçok ülkede (UNESCO kayıtlarına göre dünya nufüsünun yarısından fazlasında *) insanlar bir yabancı dili de kendi ana dillerinin yanında akıcı olarak konuşuyorlar. Türkiye’de ise bu durum maalesef vasatın çok daha altında.  Peki bir yabancı dili öğrenmek  gerçekten zor mu? Sistemizde mi bir yanlışlık var? Yoksa başka bir şey mi…

Continue reading

Blogumuz Açıldı

Myingilizce.com olarak yayın hayatımıza 2006 yılının Aralık ayında bir forum sitesi olarak başladık. İngilizce öğrenenlere ve İngilizce Öğretmenlerine kaynak sağlamak ve onların internetteki yardımcıları olmak biirinci hedefimiz oldu. Çok kısa bir süre içersinde yüzlerce üyeye ulaştık. Hergün artan ziyaretçi sayımızla ve üyelerimizle hizmet kalitemizi de sürekli artırdık.

Continue reading