Month: Haziran 2013

Ortalama Yükseltme ve Sorumluluk Sınavları – İngilizce Sınavlar Nasıl Yapılır?

Ortalama Yükseltme ve Sorumluluk Sınavları – İngilizce Sınavlar Nasıl Yapılır?

Eğer lisede veya anadolu lisesinde görev yapan bir İngilizce öğretmeniyseniz, okulunuzun seviyesi düşük de olsa yüksek de olsa mutlaka bu sınavlar karşınıza çıkacaktır. İlk olarak Ortalama Yükseltme ve Sorumluk Sınavları nedir bu konuya bir değinelim..

Continue reading

İngilizce Öğretmenliği Alan Bilgisi Kaynak Kitapları

İngilizce Öğretmenliği Alan Bilgisi Sınavı ve Örnek Kaynak Kitaplar

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) ve Devlet Personel Başkanlığı (DPB) arasında, “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” kapsamında imzalanan protokol uyarınca yapılacak Öğretmenlik Alan Bilgisi Testinin konuları ve test içindeki ağırlıkları ile ilgili olarak ÖSYM tarafından alanında uzman kişilerden oluşturulan Komisyon çalışmalarını tamamlanmıştır ve örnek soruları yayınlamıştır.

Continue reading

İlkokullarda İngilizce Derslerine Branş Öğretmenleri Girecek

meb

MEB’nın geçen hafta yaptığı değişiklikle ilgili açıklamayı sitemizde yayınlamıştık. Bu açıklamaya göre İlkokul 2. sınıflarda İngilizce dersi okutulacağı belirtilmişti. Asıl önemli mesele ise bu derslerin kimin tarafından okutulacağıydı. 3 Haziran tarihinde MEB tekrar bir açıklama yapma gereği duydu.

Continue reading