İngilizce Uygulama Sınavları Örnekler

Posted on: 2 Ocak, 2015, by :

İngilizce Uygulama Sınavları Nasıl Yapılır?

Milli Eğitim Bakanlığı 13.09.2014 tarihinde  29118 sayılı kararla Ortaöğretim kurumları yönetmeliğinde değişiklik yapmıştır. Bu değişiklikle Dil derslerinde yani İngilizce, Almanca, Fransızca, Arapça gibi derslerde sınavlar okuma, dinleme yazma, konuşma becerilerini ölçmek amacıyla yazılı ve uygulamalı olarak yapılır denilmektedir.

Yönetmeliğe göre en az iki yazılı sınav yapılır denilmiştir ancak uygulamalı sınavların sayısıyla ilgili net bir bilgi verilmemiştir. Bu durum da farklı yorumlara yol açmaktadır. Bazı okullarda uygulama sınavları yazılı sınavlara dahil edilerek değerlendirilmektedir. Bazı okullarda ise ayrı bir uygulama sınavı yapılmaktadır.

E-okul sisteminde de uygulama sınavları için ayrı bir not bölümü olduğundan uygulama sınavlarını ayrı bir ders saatinde ayrı bir sınav olarak yapmak bana göre daha doğru olacaktır. Elbetteki bunun zor bir uygulama olduğunun farkındayım ancak İngilizce derslerinin sadece gramer veya okuma ile yapılmasının da önüne geçilmesinin ilk aşaması olacağı kanaatini de taşıyorum..

Uygulama Sınavları Bölümüne burdan ulaşabilirsiniz..

Hazırladığım İngilizce Uygulama Sınavını burdan indirebilirsiniz..

Konuyla ilgili görüş ve önerilerinizi sitemizde paylaşabilirsiniz..

 

 

 

2 thoughts on “İngilizce Uygulama Sınavları Örnekler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir